جاوا اسکریپت یا php

2 هفته قبل 2 هفته قبل 143 بازدید 16 پاسخ نیما

سلام 

خواستم بدونم که برای یک سایت حتما باید بکندش رو با php زد؟؟؟

جاوا اسکریپت نمیشه منطق یا همون بکندش رو زد؟؟

 • دانیال
  دانیال

  بله با جاوا اسکرپیت هم میشه (2 هفته قبل)

Dani.96.sh
2 هفته قبل
 • اگه تا ب حال بک اند کار نکردی پی اچ پی میتونه گزینه ی خوبی باشه ولی جاوا اسکیریپتم کتابخونه قدرتمند node.js داره میتونی از اون هم استفاده کنی

  حجت فضایلی
  2 هفته قبل
 • درود و عرض ادب خدمت شما
  بااحترام ، بنده به شما برای شروع برنامه نویسی Back-End زبان PHP را پیشنهاد می دهم و دلیل این انتخاب را با منطق دسته بندی زبان ها توضیح می دهم :
  ببیند زبان های برنامه نویسی به دودسته کلی زبان های برنامه نویسی سطح ماشین ( به عبارتی سطح پایین ) و سطح بالا تقسیم می شن . زبان های سطح پایین مانند زبان برنامه نویسی C و ++C به زبان ماشین که همان 0 و 1 است نزدیک هستند . پس طبیعتا تفسیر کد 0و1 برای کامپیوتر خیلی راحت تر هست و از آن طرف فهم کدزنی و استراتژی حل مسئله برای انسان به عنوان یک برنامه نویس سخت تر خواهد خواهد بود . به این دلیل به این دسته از زبان های برنامه نویسی سطح پایین می گیم.
  حالا یک دسته دیگه از زبان ها وجود دارند که به زبان محاوره انسان خیلی نزدیک هستند و کامپایل و تفسیر کد را برای تبدیل به منطق قابل فهم کامپیوتر ( همان 0 و 1 ) را بصورت خودکار انجام میدن. Js و PHP از جمله زبان های سطح بالایی هستند که برنامه نویسی به کمک این زبان ها به مراتب برای انسان ساده تر هست چون به عنوان مثال وقتی در زبان عامیانه میخواین بگید یک برگه را چاپ کن همین را در زبان برنامه نویسی PHP میگید Print کن و خب طبیعتا راحت تر هست. 
  نکته مهم اینکه منظور از راحتی این نیست که این زبان خیلی از قابلیت ها را نداشته باشد اتفاقا برعکس فوق العاده پیشرفته هست . من از بینPHP و JS ب شما PHP را پیشنهاد می دهم چون برای شروع ارتباط خیلی بهتر و راحت تری با کد و این زبان برنامه نویسی برقرار می کنید و انگیزه قابل توجهی برای ادامه کار برای شما ایجاد خواهد کرد چون میتونید تقریبا تمام ایده های مدنظرتون رو در بستر وب با زبان PHP پیاده سازی کنید.
  امیدوارم توضیح من براتون مفید بوده باشه :)

  سلام دوست عزیز :

  کسی که تازه شروع به یادگیری بک اند کرده نمی تونه با جاوا اسکریپت ارتباط خوبی بگیره چون کد هاش سخت تره و دسترسی و اموزش هاش کمتره پیشنهاد من و اکثر دوستان برای شروع یک زبان که برای بک اند هست مثل PHP هستش.

  دانیال
  2 هفته قبل
 • سلام دوست عزیز 

  اگهر میخواین هم فرانت اند باشین و بک اند باید جاوا اسکرپیت رو یاد بگیریند 

  من خودم اوا اسکپیت رو به سما توصیه میکنم چوم با جاوا اسکرپیت می توانین یک سایت رو از 0 تا 100 رو بسازید و حتی میتونین با جاوا اسکرپیت فول استک بوشید 

   و قبل از اموزش جاوا اسکرپیت باید html , css رو بخوبی بلد باشین 

   

  و اگر در هنگام اموزش جاوا اسکرپیت  . جیکئوری رو همزان یاد بگیرین میتوانید خیلی سریع یادبگیرین و هیچ وقت خسته نمیشوید

  • دانیال

   ولی اگر حاح رو شروع کردید و به خوبی دارید میرید جلو زود است که جاوا اسکرپیت رو باد بگیرید ولی اگر فقط میخواهید بک اند باشید نمیتوانید کامل یه سایت رو بسازید (2 هفته قبل)

  • دانیال

   بشخید بالا اشتبا نوشتم ..ولی حاح رو شروع کردید.. ببخشید اصلش اینه ..اگر تازه شروع کردید.. (2 هفته قبل)

  • میکائیل رئیسی

   دوستان عزیز فکر کنم منظورشون از حاح php باشه (2 هفته قبل)

  • حجت فضایلی

   درود و عرض ادب . بارعایت احترام برای تمام برنامه نویسان محترمjs ، اما این منطق که با js شما میتونید فول استک بشید کمی با هدف برنامه نویس Back-End شدن دوستی که این سوال را مطرح فرمودند در تضاد است. منطق یادگیری برنامه نویسی به ارتباط خوبی که فرد با آن زبان زبان برنامه نویسی برقرار می کند بیشتر وابسته است . در برنامه نویسی همه چیز نسبی است و هیچ قطعیتی برای فول استک شدن یک فرد برنامه نویس وجود ندارد. هدف اول راه با هدف بین راه و آخر راه ( که البته در برنامه نویسی انتهایی مسیری وجود ندارد ) باهم یکسان نیست. (2 هفته قبل)

  • دانیال

   سلام حجت فضایلی من من منظور شما رو نمیفهمم (2 هفته قبل)

  • دانیال

   بله مکائیل شما درست فرمودید اشتباه به جای php نوشتم حاح (2 هفته قبل)

  سیامک
  2 هفته قبل
 • سلام آقا نیمای عزیز !

  وقت بخیر ...

  همون طور که جناب آقای فضایلی هم متذکر شدند می تونم این پیشنهاد رو بهت بگم، اونم اینکه اگه چندین فاکتور اساسی رو در طراحی وب سایت مدنظر قرار بدی خیلی خوب می تونی به نتیجه گیری منطقی دست پیدا کنی:

  نکته اول , اگه دنبال کار سبک توی کد نویسی هستی و صد البته شرایط رو برای توسعه در دفعات آتی راحت کنی php  گزینه مناسب واسه این کار هست چرا که فی حال کمتر گروهی بک اند رو با js انجام میده.

  نکته دوم , اگه میخای آموزش کد نویسی بک اند رو شروع کنی باید آموزش های پروژه محور رو دنبال کنی و تا جایی که من اطلاع دارم آموزش پروژه محور با بک اند js  خیلی کمه.

  نکته سوم , شرایط استخدامی و کسب و کار بک اند کارا به خاطر برخی گزینه ها (مثه تخصص در فریمورک ها) ترجیحا روی php هست.

   

  حالا من باب نتیجه گیری کلی می تونم اینو بهت پیشنهاد بدم که اگه میخای یک برنامه نویس قدری باشی

  واسه فرانت اند :

  HTML

  CSS

  JAVASCRIPT

  و واسه بک اند هم :

  PHP

  LARAVEL (فریمورک PHP)

  دنبال کن .

  /*موفق باشی*/

  • دانیال

   سلام دوست عزیز شما نوشتید آموزش پروژه محور بک اند با جاوااسپرکیت کمه اما اصلا اینجوری نیست ولی phpهم خوبه ولی من اینو بهش گفتم که با جاوا اسکرپیت میشه باهاش فول استک شد ولی هر زبانی برای کاری ساخته شده و همه خوب هستند (2 هفته قبل)

  • سیامک

   حرف شما بلاشک درسته ؛ من ترجیح خودم رو با در نظر گرفتن شرایط بیان کردم ... حالا کم و بیش ممکنه با گفته شما ضدیت داشته باشه. (2 هفته قبل)

  • دانیال

   خیلی ببشخید حرف من با حرف شما ضدیت نداشت من تا انحایی دیدم پروژه محور بک اند یا جاوا اسپرکیت زیاد است ولی شما گفتی پروژه محور با جاوا اسپرکیت خیلی کمه (2 هفته قبل)

  • دانیال

   ببخشید اشتباه نوشتم.. پروژه محور بک اند یا جاوا اسپرکیت .. اصلش اینه .. پروژه محور بک اند با جاوا اسپرکیت .. (2 هفته قبل)

  افزودن پاسخ