بسیاری از دوستان کدهایی ها را نوشته اند که دوست دارند آن‌را بصورت آنلاین نیز تست کنند. برای مثال در دروه‌ی ساخت فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای با PHP, ما اقدام به ساخت یک فروشگاه اینترنتی حرفه‌ای میکنیم و ممکن است شما بخواهید این فروشگاه را بصورت آنلاین داشته باشید. در این مقاله‌ی آموزشی چندین شرکت مختلف ایرانی را معرفی میکنیم که به شما هاست رایگان ارائه میدهند که میتوانید فایل ها و پروژه‌هایتان را روی آن ها اپلود کنید.

 

هاست رایگان چه کاربردی دارد؟

ممکن است شما هم جز دسته افرادی باشید که کدی که نوشته‌اید را میخواهید روی یک هاست واقعی تست کنید و ببینید که کد شما در دنیای آنلاین به چه صورت خواهد بود.

و یا شاید میخواهید کدی که نوشته‌اید را به دوست/همکارتان نشان دهید. برای اینکار نیاز است که یک هاست داشته باشید که بتوانید کدهایتان را در آن آپلود کنید.

همینطور ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چطور میتوانید کدهایتان را بصورت آنلاین استفاده کنید و یاد بگیرید که چطور میتوانید از phpmyadmin بصورت آنلاین استفاده کنید.

برای انجام تمام این کارها، شاید اولین گزینه‌ای که به ذهن‌تان برسد این باشد که در ازای پرداخت یک هزینه‌ای ماهیانه/سالیانه، یک هاست با حجم کم به همراه دامنه تهیه کنید و برای کارهای خود نگه دارید. اما من پیشنهاد بهتری برایتان دارم. شما میتوانید تمام امکانات هاست های پولی را بصورت رایگان داشته باشید!

 

لیستی از هاست های رایگان

هاست های رایگان شرکت هایی هستند که به شما به یک هاست + دامنه رایگان میدهند. این هاست رایگان طبیعتا آنقدر قوی نیست که شما بتوانید یک سایت با بازدید بسیار بالا را روی آن داشته باشید و منابع محدودی دارد، اما برای انجام کارهای تست و هدف های شخصی کوچک فوق العاده هستند.

این سایت ها عموما به شما یک هاست به همراه یک کنترل پنل سی پنل +‌ یک ساب دامنه ارائه میدهند که میتوانید از آن‌ برای راه اندازی سرویس های خودتان بصورت آنلاین و تستی استفاده کنید.

در زیر لیستی از شرکت هایی که به شما هاست رایگان ارائه میدهند را مشاهده میکنید:

با استفاده از سایت های بالا میتوانید به رایگان برای خود هاست و دامنه بسازید و کارهای تست‌تان را با آن انجام دهید. برای مثال اگر بخواهید یک هاست رایگان در گیگفا داشته باشید، آدرس سایت شما چیزی شبیه به test.gigfa.com خواهد بود.