حتما برای ما هم پیش می‌آید که زمان هایی از روز را در مکان هایی هستیم که سکوتی در آنجا وجود ندارد، ولی ما به سکوت احتیاج داریم که بتوانیم روی کارمان تمرکز کنیم و یا مطالعه فنی و تخصصی داشته باشیم. در این آموزشی سایتی را به شما معرفی میکنم که به شما کمک میکند تا تمرکز و بهره وری‌تان را افزایش دهید. پس با من همراه باشید.

 

Noisli به کمک تمرکزتان می‌آید

حتما برای ما به عنوان یک برنامه نویس پیش می‌آید زمان هایی به تمرکز بالا نیاز داشته باشیم. برای مثال شاید بخواهیم روی یک باگ یا مشکلی که در کدمان بوجود آمده است تمرکز کنیم، یا بخواهیم یک مطالعه‌ی تخصصی داشته باشیم و نیاز به تمرکز بالایی داشته باشیم تا بتوانیم درک مطلب بالایی داشته باشیم.

اما برای اینکار شرایط همیشه مهیا نیست. ممکن است در منزل باشیم و صدای اعضای دیگر خانواده مزاحم تمرکز ما باشد. یا در محل کار باشیم و همکار ما در حال پاسخ دادن به مشتریان باشد و تمرکز ما را به هم بریزد. خیلی کم میتوانیم زمان‌هایی را پیدا کنیم که خودمان کاملا تنها باشیم و هیچ صدایی مزاحم ما نباشد.

به همین دلیل میخواهم امروز به شما سایت فوق‌العاده ارزشمند و عالی Noisli.com را معرفی کنم. این سایت به شما کمک میکند که بتوانید تمرکز و بهره‌وری بالاتری داشته باشید. اما به چه صورت؟

مغز ما مکانیزمی دارد که صدای یکنواختی که برای‌ آن به مدت طولانی تکرار شود را فیلتر میکند و دیگر توجهی به آن نمیکند.

این سایت با استفاده از همین مکانیزم، کار خودش را انجام میدهد. شما با وارد شدن به این سایت میتوانید ترکیب مختلفی از صداهای طبیعی، مثل صدای باران، رعد و برق، موج دریا، باد، آتش و… را برای خود انتخاب کنید و با یک هدفون آن‌را گوش دهید.

اینکار باعث میشود که صداهای اطراف به گوش شما نرسد و فقط صداهای طبیعی که از این سایت پخش کرده‌اید را بشنوید. بعد از مدتی، چون این صداها تکراری و یکنواخت هستند، مغز شما این صداها را فیلتر میکند و دیگر توجهی به آن ندارد، و این دقیقا همان چیزی است که باعث میشود تمرکز شما افزایش پیدا کند.

با استفاده از این ابزار، شما دیگر صداهای محیط را نخواهید شنید و همینطور صداهایی که میشنوید نیز به آن توجهی ندارید. پس میتوانید بدون حواس پرتی، اقدام به انجام کارهایی کنید که نیاز به تمرکز بالایی دارند، بدون اینکه صداهای محیط حواس‌تان را پرت کنند.

این سایت برای اندروید و IOS نیز اپلیکیشن دارد. میتوانید اپ آن را روی تلفن همراه‌تان نصب کنید و از نعمت وجودی این سایت برای افزایش تمرکز و بهره‌وری‌تان بهره‌مند شوید.

ورود به سایت Noisli.com

دانلود اپلیکیشن Noisli برای اندروید از گوگل پلی

دانلود اپلیکیشن Noisli برای IOS از اپ استور

دانلود Extension گوگل کروم