همانطور که میدانید امروزه بخش زیادی از محتوا و دانش به زبان انگلیسی تولید میشود و ما به عنوان برنامه نویس حتما نیاز خواهیم داشت که به انگلیسی بخوانیم و بنویسیم. در آموزش قبل یک روش فوق العاده برای ترجمه‌ی متون انگلیسی را به شما معرفی کردم. و در این آموزش میخواهم دربا‌ره‌ی ابزار فوق‌العاده‌ی Grammarly صحبت کنیم و بگوییم که گرامرلی چیست و چطور میتواند به ما در نوشتن انگلیسی با کم ترین اشتباهات املایی و گرامری کمک کند. پس با من همراه باشید 🙂

دانلود این فیلم آموزشی با حجم ۱۰ مگ


چرا خواندن و نوشتن به زبان انگلیسی اینقدر مهم است؟

قبل از اینکه به سوال گرامرلی چیست پاسخ دهیم و درباره‌‌ی این سرویس فوق العاده صحبت کنیم، خوب است کمی درباره‌ی اهمیت تسلط نسبی به زبان انگلیسی کمی حرف بزنیم. همانطور که میدانید امروزه بخش بسیار زیادی از دانش و اطلاعات به زبان انگلیسی تولید میشود و ما به عنوان یک برنامه نویس، نیاز است که تا حد متوسطی متوانیم انگلیسی را بخوانیم و بنویسیم.

در مقاله‌ی معرفی افزونه‌ی Google Translate یاد گرفتیم که چطور میتوانیم به راحتی متن های انگلیسی را بخوانیم. اما ممکن است شرایطی پیش بیاید که بخواهیم به انگلیسی چند خطی را بنویسم. برای مثال شاید بخواهیم در سایت Stackoverflow سوالی را مطرح کنیم و یا به یک فرد/شرکت انگلیسی زبان یک ایمیل بفرستیم. اگر نمیدانید Stackoverflow چیست این مقاله را مطالعه کنید.

باید حواسمان باشد که متنی که مینویسیم شامل غلط های املایی و گرامری نباشد. اما اگر آنقدر به زبان مسلط نباشیم که نتوانیم یک متن خالی از غلط بنویسیم چه؟ باید کلا دور اینکار ها را خط بکشیم؟ قطعا خیر. در این آموزش ابزار بی نظیر Grammarly را به شما معرفی میکنم و شما بعد از فهمیدن اینکه گرامرلی چیست به قدرت و اهمیت آن پی خواهید برد.

 

گرامرلی چیست (Grammarly)

گرامرلی چیست اسم یک ابزار/سایت/اپلیکیشن می‌باشد که به شما در نوشتن متون انگلیسی کمک میکند.

در واقع گرامرلی میتواند متن های انگلیسی شما را آنالیز کند و غلط های املایی و گرامری آن‌را برای شما مشخص کند و به شما اخطار دهد. درصد تشخیص غلط های املایی بسیار بالا و نزدیک به ۱۰۰ ٪ است و تمام غلط های املایی شما را متوجه میشود. همینطور تشخیص بسیار بالا در خصوص غلط های گرامری دارد.

اگر بخواهیم بگوییم که دقیقا گرامرلی چیست میتوانیم بگوییم که ابزاری است که به شما کمک میکند که انگلیسی را با حداقل غلط های گرامری و تقریبا بدون غلط املایی بنویسید.

 

افزونه ها و نرم افزارهای گرامرلی

برای استفاده از گرامرلی راه های مختلفی دارید که از طریق لینک های زیر میتوانید به روش های مختلف از این ابزار اسفتاده کنید. اگر میخواهید روش کار با این ابزار را بصورت کامل یاد بگیرید، فیلم ابتدای این آموزش را مشاهده کنید.

دانلود افزونه‌ی گرامرلی برای مرورگر شما (تمامی مرورگرها)

دانلود افزونه گرامرلی برای مجموعه‌ی آفیس (مثل Word و…)

دانلود نرم افزار گرامرلی برای دسکتاپ (ویندوز و مک)

  • کیفیت مقاله و فایل ویدئویی
۵