یکی از مهم ترین دلایلی که هر کسی اقدام به یادگیری یک تخصص میکند، کسب درآمد از آن تخصص است. انگیزه‌های مالی، مهم‌ترین انگیزه ها برای انجام کارهای مختلف هستند. اگر شما یک طراح وب، برنامه نویس وب، یا گرافیست باشد، حتما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چطور میشود از این تخصصی که دارید کسب درآمد کنید و پول در بیاورید. در این مقاله و فایل آموزشی میخواهیم درباره‌ی روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… صحبت کنیم و بگوییم که چطور میتوانیم از طریق برنامه نویسی و کلا هر تخصص دیگری مثل گرافیک، یا طراحی وب و… پول در بیاریم. با من در این مقاله آموزشی همراه باشید.

 

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و…

در این مقاله و فایل ویدئویی میخواهیم درباره‌ی ۸ روش متخلف برای کسب درامد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… صحبت کنیم. اگر درباره‌ی برنامه نویسی چیزی نمیدانید، پیشنهاد میکنم مقاله‌ی برنامه نویسی چیست را مطالعه کنید. این مقاله و فایل ویدئویی برای تمام کسانی است که میخواهند یاد بگیرند که چطور میتوانند از تخصصی که دارند، پول در بیاورند و به کسب درآمد برسند.

پیشنهاد میکنم حتما فایل آموزش زیر را مشاهده کنید. نکات فوق العاده‌ای در آن مطرح شده است!

 

چرا باید کسب درآمد کنیم

شاید برای شما هم سوال باشد که چرا باید از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و…. کسب درآمد داشته باشیم. سوال بسیار خوبی است. در این قسمت میخواهیم به این سوال پاسخ دهیم که کسب درآمد و پول درآوردن چه مزیتی برای ما دارد.

 

انگیزه پیدا میکنیم

وقتی از طریق تخصصی که داریم، حالا میخواهد برنامه نویسی باشد، طراحی وب باشد، گرافیک باشد و… اقدام به کسب درآمد میکنیم، یک اتفاق خیلی جذاب برایمان می‌افتد.

وقتی میبینیم که از طریق دانش و تخصصی که در گذشته کسب کرده‌ایم، میتوانیم کسب درآمد داشته باشیم، حس بسیار خوبی بهمان دست میدهد. حس میکنیم کارهایی که در گذشته انجام داده‌ایم بی نتیجه‌ نبوده است.

این یکی از بهترین حس هایی است که شما میتوانید تجربه کنید. که حس کنید تمام آن چیزهایی که در گذشته یاد گرفته‌اید، امروز به کارتان آمده است و کمک کرده است که بتوانید از آن کسب درآمد داشته باشید.

 

به مسیرمان ایمان پیدا میکنیم

وقتی از طریق تخصصی که داریم میتوانیم پول در بیاریم، متوجه میشویم که راهی که انتخاب کرده‌ایم درست بوده است و میتوانیم همین مسیر را ادامه دهیم.

شاید تا زمانی که شما درآمدی از کارتان نداشته باشید، همیشه این سوال برایتان وجود داشته باشد که «آیا راهی که دارم میروم درست است یا خیر؟» اما به محض اینکه از طریق تخصصی که دارید به کسب درآمد میرسید، متوجه میشوید که راهتان درست است. فقط کافی است که کارهایی که برای کسب درآمد انجام داده‌اید را دوباره انجام دهید تا دوباره به درآمد های بالاتری دست پیدا کنید.

 

 

بیشتر یاد خواهید گرفت

یکی از از مزایایی کهکسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… اقدام به کسب درآمد کنید، علاوه‌ بر انگیزه‌ای که پیدا میکنید، مشتاق به یادگیری چیزهای جدیدتر میشوید.

وقتی متوجه میشوید که چیزهایی که در گذشته یاد گرفته‌اید، امروز برایتان بسیار مفید بوده است و کمک کرده که الان به درآمد برسید، به این نتیجه میرسید که با افزایش دانش و تخصص خود، میتوانید درآمد بهتر و بیشتری داشته باشید. پس برای افزایش درآمدتان، اقدام به یادگیری میکنید.

 

پس اگر بخواهیم جمع بندی که کنیم که «چرا باید از تخصص‌مان کسب درآمد داشته باشیم؟» میتوانیم اینگونه به این سوال پاسخ دهیم:

کسب درآمد از طریق تخصص‌مان، به ما انگیزه، انرژی و امکانات لازم برای پیشرفت را میدهد. پس برای پیشرفت، باید از کاری که میکنیم درآمد داشته باشیم.

در ادامه‌ی مقاله، درباره‌ی ۸ روش مختلف صحبت میکنیم که با استفاده از آن میتوانیم به کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… بپردازیم.

همچنین در انتهای این مقاله، به یک نکته‌ی بسیار مهم اشاره میکنیم که رعایت و عمل کردن به آن، میتواند درآمد شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

 

استخدام شوید

یکی از اصلی ترین و مرسوم ترین روش هایی که برای کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… به ذهنمان میرسد، استخدام شدن در یک شرکت، سازمان یا استارت آپ است. که بتوانیم به عنوان یک برنامه نویس یا طراح در آن شرکت ها استخدام شویم و کسب درآمد کنیم. برای استخدام شدن، میتوانیم بگوییم که ۲ انتخاب داریم:

 

سازمان و شرکت‌ها

یکی از انتخاب هایمان میتواند استخدام شدن در شرکت های دولتی و خصوصی باشد. شرکت های بزرگی که رشد خودشان را به اندازه کافی کرده‌اند، دارای چندین برنامه نویس، طراح، گرافیست و… هستند و شما هم میتوانید به عنوان عضوی در کنار آن‌ها اقدام به برنامه نویسی کنید.

در بین سازمان‌های خصوصی و دولتی، قطعا در ایران کار در سازمان های خصوصی بیشتر به نفع شما خواهد بود. شما در سازمان های دولتی، شانس بیشتری برای رشد و پیشرفت خواهید داشت. آن‌ها به شما کمک میکنند که در تخصصی که دارید، پیشرفت کنید تا بتوانید به اهداف آن سازمان دسترسی پیدا کنید.

 

کسب و کار‌های نوپا و در حال رشد (استارت‌آپ‌ها)

اما یکی از جاهایی که شما میتوانید به عنوان یک برنامه نویس، طراح یا گرافیست کار کنید، استارت آپ ها یا شرکت های نوپای در حال رشد هستند.

کار در استارت آپ‌ها فوق العاده است و به شما بسیار کمک خواهد کرد.

استارت‌اپ ها (اگر خوب باشند) محیط های بسیار سالم و رشد دهنده‌ای ‌دارند. به این معنا که افرادی که در استارت آپ‌ها کار میکنند و تیم‌ آن‌ها تنها هدفشان موفقیت و رشد است. شما هم اگر عضو استارت آپ‌ها باشید، انگیزه آن‌ها روی شما تاثیر خواهد گذاشت و میتوانید رشد بسیار خوبی را در استارپ آپ ها تجربه کنید.

به شخصه تجربه‌ی کار با چند استارت آپ را داشته ام و بسیار از دوستانم یا صاحبان استارت اپ ها هستند و یا در استارت آپ ها مشغول به کارند. همیشه در آن‌ها مقدار زیادی از انگیزه و تلاش را مشاهده میکنم و از آن لذت میبرم.

پس اگر استارت آپ خوب، هدفمند و آینده داری که هدفشان موفق شدن است را پیدا کردید، حتما کار در آن را تجربه کنید. زیرا برای شما بسیار مفید خواهد بود و تجربه‌ی بی نظیری برای‌تان حساب میشود.

 

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک

 

کسب درآمد از طریق تدریس برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و…

یکی از روش‌هایی که میتوانید با استفاده از آن اقدام به کسب درآمد کنید تدریس است. شما به روش های مختلفی میتوانید تدریس کنید و از آموزش کسب درآمد کنید.

 

  • آنلاین: میتوانید برای خودتان سایتی داشته باشید (مثل یادیفای) و در آن اقدام به آموزش کنید.
  • تدریس خصوصی: میتوانید به اشخاص بصورت خصوصی برنامه نویسی را اموزش دهید
  • آموزشگاه‌های برنامه نویسی: میتوانید در آموزش های برنامه نویسی بصورت پاره وقت یا تمام وقت، اقدام به تدریس برنامه نویسی کنید.

ممکن است بگویی که این روش‌ها، روش های بسیار خوبی هستند. اما نمیدانید که چطور میتوانید مثلا اشخاصی را برای تدریس خصوصی پیدا کنید. در ادامه روش‌هایی را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

انجام پروژه‌های دانشجویی

یکی از کارهایی میتوانید انجام دهید، کسب درآمد از طریق انجام پروژه های دانشجویی است. شما میتوانید با پخش کردن تراکت، در جاهایی که دانشجو ها هستند، و یا اعلام در گروه دانشگاه‌تان و یا چسباندن اطلاعیه در دانشگاه‌ها، اعلام کنید که حاضر به انجام پروژه های دانشجویی هستید.

البته نکته‌ای که در خصوص پروژه‌های دانشجویی وجود دارد این است که دانشجو‌ها معمولا مبالغ زیادی را برای انجام این پروژه ها پرداخت نمیکنند. انجام پروژه های دانشجویی بیشتر برای پربار کردن رزومه شما میتواند مفید باشد.

 

فریلنسری

یکی دیگر از اصلی ترین روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… ، انجام پروژه های فریلنسری است.

فریلنسری به معنای دورکاری یا آزاد کاری میباشد و به این معناست که شما در پروژه هایی را قبول کنید و آن‌ها را بصورت از راه دور، مثلا در خانه انجام دهید و مبغلی در ازای آن دریافت کنید. درآمد فریلنسری میتواند یک درآمد خوب باشد، اگر خوب کار کنید. به شخصه بازه‌ی درآمدی بین ۱/۵ تا ۲۰ میلیون تومان در ماه را توسط تعداد زیادی از دوستان فریلسنرم را مشاهده کرده‌ام.

ممکن است برایتان سوال باشد که چطور میتوانید پروژه های فریلنسری انجام دهید. در زیر ۳ سایت بسیار مطرح در حیطه‌ی فریلنسری را به شما معرفی میکنم. روش کار این سایت‌ها به این صورت است که اشخاصی پروژه هایی را تعریف میکنند و سپس شما به عنوان برنامه نویس، طراح یا گرافیست، روی آن پروژه های پیشنهاد میدهید که با مبلغ x تومان و در y روز میتوانید آن پروژه را تحویل دهید. معروف ترین سایت های فریلنسری در ایران عبارتند از:

البته که تعداد بسیار زیادی از برنامه نویسان، طراحان و گرافیست ها در این سایت ها در حال فعالیت هستند و بسیار مهم است که چطور فعالیت کنید که موفق شوید. درباره‌ی روش های فریلسنرینگ موفق، در آینده حتما مطالبی را منتشر خواهیم کرد و میگویم که چطور توانستم ۴ سال فریلنسری موفق را تجربه کنم!

 

 

برنامه نویسی و فروش اپلیکیشن‌ها

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، نوشتن و فروش اپلیکیشن هایی برای اندروید و IOS است.

اگر سری به قسمت پروفروش‌ترین های کافه بازار که مارکت اپلیکیشن های اندرویدی است بزنید و تعداد نصب اپلیکیشن ها را در قیمت‌شان ضرب کنید، متوجه خواهید که کسب درآمد های چند صد میلیون تومانی از فروش اپلیکیشن ها، شاید آسان و ساده نباشد، اما اصلا غیرممکن نیست.

 

کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک

 

وبلاگ نویسی تخصصی

یکی دیگر از کارهایی که برای کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و … میتوانید انجام دهید، وبلاگ نویسی است.

منظورمان از وبلاگ نویسی این نیست که مثلا یک وبلاگ در بلاگفا یا میهن بلاگ داشته باشد و آن‌جا مطلب کپی/پیست کنید. بلکه منظورمان Blogging است.

شما میتوانید یک وبسایت شخصی و وردپرسی داشته باشید که در آن در تجربیات خودتان صحبت کنید، نمونه کارهایتان را معرفی کنید، درباره‌ی موفقیت ها و شکست هایتان بنویسید و یک رزومه‌ی آنلاین در آن داشته باشید.

وقتی افراد مختلف وارد وبلاگ شما میشوند و میبینند که شما خالصانه در حال به اشتراک گذاری تجربیات‌تان هستید، شما را به عنوان یک فرد متخصص قبول میکنند و از شما میخواهند که پروژه‌هایشان را انجام دهید، در شرکت آن‌ها همکاری کنید و یا به عنوان مدرس خصوصی آن‌ها قرار بگیرید.

این روش یکی از قدرتمندترین روش‌های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و…. . درباره تجربه هایتان بنوبسید و سعی کنید چیزهایی بنویسید که برای افراد زیادی کاربردی است. بعد از مدتی، نتایج فوق العاده‌ی آن را مشاهده خواهید کرد.

یک مثال واقعی: یکی از دوستان نزدیک من به نام امیر،‌ مدت زیادی فیلم های آموزشی در سایت هایی مثل یوتیوب به رایگان منتشر میکرد. بعد از مدتی، توانست در یکی از معروف ترین استارت آپ‌های فین تک (فناوری‌های مالی) در تهران کار پیدا کند و هم  به عنوان برنامه نویس اندروید در آنجا مشغول به کار است.

 

تولید فیلم‌های آموزشی

یکی دیگر از روش های کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و … تولید فیلم های آموزشی و فروش آن‌هاست. در این روش شما نیازی به وبسایت ندارید. بلکه میتوانید فیلم های آموزشی خودتان را تولید کنید و در سایت‌هایی که مخصوص فیلم های آموزشی هست، به فروش برسانید و درصد خودتان را دریافت کنید. برای مثال، لیسیتی از این سایت‌ها را در زیر مشاهده میکنید:

 

راه اندازی کسب و کار خودتان

به عنوان آخرین روش کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک و… میتوانید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید.

البته که این روش روش آسان و سریعی برای بدست آوردن پول نیست، اما میتوانید به عنوان یک گزینه به آن نگاه کنید. چون این مبحث بسیار طولانی است، حتما در آینده درباره‌ی آن بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

باید خودتان را به یک برند تبدیل کنید!

در تمام روش های بالا، اگر یک چیزی را بدانید، میتوانید درآمدتان را چندین برابر کنید. و آن برندسازی شخصی یا Personal Branding است. اگر میخواهید درباره‌ی برندسازی شخصی یک آشنایی کلی و بسیار خوب پیدا کنید، حتما این مطلب از وبسایت آقای شعبانعلی را مطالعه کنید، فوق العاده است!

اگر بتوانید خودتان را در حیطه کاری‌تان به یک برند تبدیل کنید، میتوانید درآمد فوق العاده‌ای را تجربه کنید.

 

 

نظر شما چیست؟ بنظرتان چه راه‌های دیگری برای کسب درآمد از طریق برنامه نویسی، طراحی وب، گرافیک وجود دارد؟

امتیاز مقاله
  • کیفیت فایل ویدئویی
  • کاربردی بودن مطالب
  • بومی بودن مطالب
  • اجرایی بودن مطالب
۵